Committees

RQ International Advisory Committee

 

Livio Battezzati, Italy

Walter José Botta Filho, Brazil

Brian Cantor, UK

Jürgen Eckert, Austria

Hans Fecht, Germany

A. Lindsay Greer, UK

Akihisa Inoue, Japan

Keiichi N. Ishihara, Japan

Jian-Zhong Jiang, China

Ken Kelton, USA

Do Hyang Kim, South Korea

Won Tae Kim, South Korea

Tadeusz Kulik, Poland

Elena Levchenko, Australia

Yi Li, China

Jörg F. Löffler, Switzerland

B. S. Murty, India

Gandham Phanikumar, India

Ludwig Schultz, Germany

Peter Schumacher, Austria

Peter Švec, Slovakia

Wei Hua Wang, China

Deliang Zhang, China

ISMANAM Steering Committee

 

Michael Atzmon, USA

Walter José Botta Filho, Brazil

Andrzej Całka, Australia

Jürgen Eckert, Austria

Georgios A. Evangelakis, Greece

A. Lindsay Greer, UK

Akihisa Inoue, Japan

Sergey Kaloshkin, Russia

Ken Kelton, USA

Do Hyang Kim, South Korea

Tadeusz Kulik, Poland

Jörg F. Löffler, Switzerland

Nicoleta Lupu, Romania

B. S. Murty, India

John Perepezko, USA

Paola Tiberto, Italy

National Advisory Committee

Jerzy Antonowicz, Warsaw University of Technology

Rafał Babilas, Silesian University of Technology

Tomasz Czeppe, Institute of Metallurgy and Materials Science, PAS

Tomasz Czujko, Military University of Technology

Marek Danielewski, AGH University of Science and Technology

Jan Dutkiewicz, Institute of Metallurgy and Materials Science, PAS

Agnieszka Grabias, Institute of Electronic Materials Technology

Grzegorz Haneczok, University of Silesia

Mariusz Hasiak, Wrocław University of Technology

Bogdan Idzikowski, Institute of Molecular Physics, PAS

Mieczysław Jurczyk, Poznan University of Technology

Aleksandra Kolano-Burian, Institute of Non-Ferrous Metals

Witold Krajewski, AGH University of Science and Technology

Jan Kusiński, AGH University of Science and Technology

Marcin Leonowicz, Warsaw University of Technology

Małgorzata Lewandowska, Warsaw University of Technology

Witold Łojkowski, Institute of High Pressure Physics, PAS

Wojciech Maziarz, Institute of Metallurgy and Materials Science, PAS

Andrzej Maziewski, University of Bialystok

Jarosław Mizera, Warsaw University of Technology

Ryszard Nowosielski, Silesian University of Technology

Piotr Pawlik, Czestochowa University of Technology

Krystyna Pękała, Warsaw University of Technology

Roman Puźniak, Institute of Physics, PAS

Henryk Szymczak, Institute of Physics, PAS

Jerzy Wysłocki, Czestochowa University of Technology

Krzysztof Ziewiec, Pedagogical University of Cracow

Local Organising Committee

Tadeusz Kulik – chairman

Dariusz Oleszak – chairman

Jarosław Ferenc – secretary

Piotr Błyskun

Grzegorz Cieślak

Tatiana Erenc-Sędziak

Maciej Kowalczyk

Marek Krasnowski

Bernard Kurowski

Łukasz Pawliszak

Marcin Pucha